پاک کردن لکه ماست بدون نیاز به قالیشویی به چه صورت است؟

پاک کردن لکه ماست بدون نیاز به قالیشویی به چه صورت است؟

پاک کردن لکه ماست بدون نیاز به قالیشویی به چه صورت است؟

 

برای پاک کردن لکه ماست بر روی فرش در ابتدا به وسایلی نیازمند می باشیم که از جمله آنها آب سرد، مایع ظرفشویی، کرم اصلاح غیر ژلی، مسواک کهنه، پارچه تمیز و سفید و سشوار می باشد و نیاز به قالیشویی را منحل می کند.

در مرحله نخست باید با یک چاقو یا قاشق با احتیاط و دقت کافی ماست را از روی فرش برداشت به گونه ای که به بافت فرش هیچ آسیبی وارد نشود و طوری این کار انجام شود که تنها اثر کمی از آن لکه بر روی فرش باقی مانده باشد. سپس از آب سرد برای از بین بردن آن لکه استفاده می کنیم تا زمانی که به طور کامل محو شود و این کار را تکرار می کنید. چنانچه لکه با استفاده از آب سرد از بین نرفت باید مقداری مایع ظرفشویی را در آب سرد حل کرده و بر روی لکه ریخته و سپس با یک پارچه خشک آن را بمالید تا محو شود. روش دیگر استفاده از کرم اصلاح غیر ژلی میباشد که باید مقداری از آن را بر روی لکه مالیده و با استفاده از مسواک کهنه سطح فرش را ماساژ دهید و در آخر پس از مالش از یک پارچه خشک و تمیز برای از بین بردن لکه ماست کمک می گیریم و در این صورت نیازی به قالیشویی نمی باشد.

 

گاهی دسترسی به این کرم اصلاحی بسیار دشوار می باشد در این صورت می توان از هضم کننده های آنزیمی برای از بین بردن لکه ها استفاده کرد یکی از این آنزیم ها پاک کننده لکه های مخصوص حیوانات می باشند که فراهم کردن این گزینه نیز کاری بس دشوار می باشد و باید آن را خریداری کرد. در ادامه باید گفت چنانچه با هیچ یک از این موارد لکه از بین نرفت از این رو با آب و دستمال خشک آن لکه را بشویید تا به طور کامل محو شود تنها موردی که باید به آن توجه کرد این است که به هیچ وجه به بافت فرش آسیبی وارد نشود.

در نهایت…

زمانی که لکه در طی این مراحل و بدون نیاز به قالیشویی از بین رفت و محو شد از این رو بهتر است با سشوار محل مورد نظر را که خیس شده است خشک کنید اما نکته قابل توجه این است که از حالت سرد آن استفاده شود چرا که اگر کوچکترین آثاری از آن لکه بر روی فرش باقی مانده باشد با حالت داغ سشوار بیشتر جذب فرش می شود و بر روی آن باقی می ماند. شایان ذکر است چنانچه لکه به هیچ عنوان پاک نشد لازم است با یک شخص که در این زمینه مهارت و تخصص دارد مشورت کرد و  سپس به قالیشویی معتبر( قالیشویی فرش قرمز در خدمت شماست) رجوع کرد و از خدمات بسیار عالی و بی سابقه آنها بهره جست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *