پاک کردن لکه سس گوجه فرنگی بدون نیاز به قالیشویی

پاک کردن لکه سس گوجه فرنگی بدون نیاز به قالیشویی

پاک کردن لکه سس گوجه فرنگی بدون نیاز به قالیشویی:

 

یکی دیگر از لکه های موجود بر روی فرش لکه سس گوجه فرنگی می باشد  گاهی بدون اینکه نیازی به قالیشویی باشد افراد می توانند با استفاده از وسایلی همچون فوم ریش تراشی، اسفنج، پارچه سفید و تمیز، الکل، مواد شوینده، سرکه سفید، مایع ظرف شویی و آمونیاک می باشد که اگر هر یک از این وسایل را در دست داشتید می توانید از جایگزین آنها استفاده نمایید. در مرحله نخست باید ابتدا با یک قاشق سس را از روی فرش برداشت بدون اینکه در جای دیگر ریخته شود سپس مقداری فوم ریش تراشی را در آن محل ریخته و با اسفنج آن را مالش داده تا از بین برود و پس از این کار دستمال مرطوب را بر روی لکه قرار داده و منتظر بمانید تا خشک شود و مشاهده شود که آثاری از آن باقی می ماند یا نه. چنانچه پس از این مرحله سس همچنان بر روی فرش باقی مانده بود می توان مقداری الکل بر روی آن ریخته و سپس آب و مواد شوینده را با یکدیگر ترکیب کرده و لکه را بشویید و این عمل را تکرار کنید تا آثار آن به طور کامل محو شود.

 

پاک کردن لکه سس گوجه فرنگی بدون نیاز به قالیشویی

یکی دیگر از روش های پاک کردن لکه سس بدون نیاز به قالیشویی، این است که مقداری سرکه سفید را به همراه مایع ظرف شویی و آب سرد ترکیب کرده و بر روی آن محل ریخته و مالش داده سپس با استفاده از یک دستمال به صورت ضربه ای بر روی آن محل بزنید و این حرکت را آنقدر تکرار کنید تا آن لکه کامل محو شود. چنانچه باز هم بر روی آن محل آثاری از آن لکه باقی مانده بود مقداری از همان شوینده را بر روی آن ریخته و آن را به حال خود رها می کنید تا اینکه جذب آن محل شود و سپس در آخر با استفاده از دستمال آغشته به آب گرم آن را پاک کنید. اگر این مراحل موثر نبود محلول آمونیاک در از بین بردن این لکه می تواند موثر واقع شود، این محلول باید با آب سرد ترکیب شود و این محل را باید با اسفنج بمالید تا آن لکه محو شود و سپس برای خشک شدن آن محل که مرطوب شده اقدام شود.

در نهایت….

باید توجه داشت سفیدکننده دارای کلر و آمونیاک هرگز نباید همزمان باهم ترکیب شوند چون ترکیب این مواد گازهای خطرناکی تولید می کند که برای سلامتی و ریه خطرناک می باشد. در آخر چنانچه این لکه ها در طی این مراحل از بین نرود و محو نشود باید با یک متخصص مشورت گرفت و به قالیشویی معتبر (قالیشویی شاهی در خدمت شماست) مراجعه کرد و از خدمات آن بهره جست.

برای رزرو سفارشات خود از هر نقطه تهران با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

۲۲۵۲۵۴۵۵

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *