پاک کردن لاک

پاک کردن لاک از روی فرش به چه شکل می باشد؟

پاک کردن لاک از روی فرش به چه شکل می باشد؟

یکی از کارهایی که خانم ها انجام می دهند لاک زدن است که گاهی با دردسرهایی برای افراد همراه می باشد. بنابراین یکی از لکه های موجود بر روی فرش لکه لاک می باشد که گاهی در اثر سهل انگاری افراد ممکن است لاک بر روی فرش ریخته شود. بعضی از خانم ها خود نمی توانند در هر لحظه که اراده کردند به آرایشگاه بروند و لاک بزنند به همین سبب خود تصمیم می گیرند در خانه این کار را انجام دهند و ناخن های خود را آراسته کنند و به همین خاطر باید روش های پاک کردن لاک را بر روی فرش بدانند. گاهی اوقلت نیز کودکان ممکن است در هنگام لاک زدن این کار را انجام دهند از این رو چنانچه لاک بر روی فرش ریخته شد باید نحوه صحیح پاک کردن آن را دانست و برای این منظور اقدامات لازم را انجام داد. حساسیت در از بین بردن این نوع لکه به عواملی همچون جنس و نوع فرش و رنگ خود لاک بستگی داشته است. برای از بین بردن و پاک کردن لاک بر روی فرش راه هایی وجود دارد و چنانچه هیچ یک از آنها موثر واقع نشد باید به قالیشویی معتبر مراجعه کرد.

چه راه هایی برای پاک کردن لاک خشک بر روی فرش وجود دارد؟

یکی از روش های از بین بردن و پاک کردن لاک از روی فرش الکل می باشد یعنی به گونه ای که الکل را با آب سرد ترکیب کرده و آن را بر آن قسمت اسپری کنید. سپس با یک دستمال نرم و تمیز بر روی آن بکشید اما باید توجه داشت که  لاک در قسمت های دیگر پخش نشود. یکی دیگر از راه های پاک کردن لکه لاک بر روی فرش این است که بلافاصله پس از ریخته شدن آن باید با استفاده از یک دستمال آن را پاک کرد و چنانچه نشد برای این کار از لاک پاک کن کمک گرفت. طریقه پاک کردن  لاک بر روی فرش این است که دستمال را به صورت عمودی و به آرامی بر روی آن بگذارید و بردارید توجه کنید اگر دستمال را بکشید لکه پخش می شود و نیاز به وقت و انرژی بیشتری دارد که پاک شود. نکته دیگر این است که برای برداشتن لاک می توان از یک چاقو استفاده کرد اما باید این کار را به آرامی انجام داد تا بافت فرش آسیب نبیند. اگر لاک پاک کن ندارید بهتر است در آن زمان از مایع شیشه شوی استفاده شود چرا که یکی از ترکیبات آن الکل می باشد و برای انجام این کار می توان از یک مسواک کمک گرفت. چنانچه هیچ یک از این روش ها موثر واقع نشد بهتر است از خدمات قالیشویی معتبر (قالیشویی شاهی در خدمت شماست) بهره مند شد.

پاک کردن لاک

پاک کردن لاک

اقدامات پس از پاک کردن لاک بر روی فرش:

زمانی که افراد روشی مناسب برای از بین رفتن و پاک کردن لاک بر روی فرش پیدا کردند و با کمک آن لکه را از بین بردند از این رو ممکن است مقداری از آن لکه در بافت فرش وجود داشته باشد از این رو یک ظرف کوچک آب سرد و مایع شوینده را ترکیب کنید به گونه ای که کف کند و سپس با استفاده از یک دستمال چندین مرتبه بر روی فرش بکشید تا آن لکه محو شود. پس از انجام این کار باید قدر تمیزی فرش را بدانید و زمانی که بخواهید مجددا لاک بزنید بیشتر مراقب هستید و با احتیاط این کار را انجام می دهید و یا در محلی که فرش نیست و موزاییک و سنگ است از لاک استفاده می کنید یا نهایتا در این زمان پارچه ای را زیر دست خود پهن می کنید تا بر روی فرش نریزد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *