پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش

نحوه ی پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش

راهکار پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش

جهت پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش، مخصوصا اگر مربوط به قسمتی از خانه باشد که رفت و آمد در آن قسمت زیاد است، دو موضوع مطرح است، یا می توان الیافی که سوخته اند را جایگزین کرد یا لکه ی سوختگی را پاک نمود. برای پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش راهکارهای مختلفی وجود دارند از قبیل:
۱- در این روش به موادی مانند: قیچی، رزین فرش، سنباده، محلول تمیز کننده که به نسبت ۱ به ۱۰ آب هیدروژنه و آب دارد، انبرک، کاغذ، کتاب بزرگ و سنگین و شانه ی دندانه بلند نیاز است. برای این کار در ابتدا باید روی محل سوخته شده را سنباده بکشید. اثراتی که در نتیجه ی این کار انجام می شود را جارو بکشید. سپس فیبرهایی که سوخته شده اند را تا هر اندازه که ممکن است ببرید و در حین انجام آن با جاروبرقی جای آن را پاک کنید. قسمت های باقیمانده را با محلولی که از قبل تهیه شده و با کمک دستمال روی آن بکشید، بعد از این کار، محدوده ی مورد نظر را آب کشیده و با دستمال به سرعت خشک کنید. وقتی تا اینجا پیش بروید با دو حالت روبرو می شوید:
الف- یا هیچ اثری از سوختگی نیست و یا قابل دیدن نیست، در نتیجه هیچ کار دیگری جهت پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش نیاز به انجام نیست.
ب- سوراخی که جای سیگار روی فرش ایجاد کرده را کاملا می¬توان دید.

شیوه ی پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش که قابل دیدن است:

اگر سوراخ خیلی بزرگ بود، باید به قالیشویی تحویل دهید تا توسط کارشناسان فرش ترمیم شود ولی اگر کوچک بود می توان از الیاف قسمت های دیگر یا حتی الیاف کنار خود سوراخ برای پوشاندن آن استفاده کرد. برای اینکار الیاف بلند را کاملا داخل سوراخ برده و از رزین فرش برای چسباندن آنها استفاده کنید، در نهایت یک کتاب بزرگ و سنگین روی آن گذاشته تا کاملا خشک شود، و با شانه های بلند الیاف فرش را مرتب کنید.
در نهایت توجه داشته باشید که طبق آنچه بیان شد، اگر جای سوختگی خیلی زیاد بود، حتما به قالیشویی تحویل بدهید و حتما در خانه بر روی فرش پارچه پهن کنید تا در صورت افتادن سیگار به فرش آسیبی وارد نشود ولی جانب احتیاط این است تا در محیطی که فرش پهن شده است، اصلا سیگار نکشید. در برخی موارد حتی جای سوراخ را عوض می کنند تا هزینه ی تعمیر فرش را نپردازند. در هر صورت اگر این سانحه رخ داد و نسبت به راهکار گفته شده اطمینان خاطر ندارید، حتما به قالیشویی تحویل دهید.

 

برای ثبت سفارش با قالیشویی شاهی تماس بگیرید

 ‎۲۲۵۲۵‎۴۵۵

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *