فرش های ماشینی

مزایا و معایب فرش های ماشینی

معایب فرش ماشینی

فرش‌ های ماشینی به نسبت فرش‌ های دست‌ بافت همیشه یک سری نقطه ضعف‌ها دارند که در اینجا به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:
۱٫یک عیب بزرگ این فرش ها‌ این است که با بالا رفتن شانه فرش تراکم و زیبایی این فرش‌ ها بیشتر می شود ولی طول عمر آن‌ ها به‌ شدت کاهش می‌ یابد. این قضیه تا حدی جدی است که بعضی از کارشناسان فرش می‌ گویند شما باید بین زیبایی و طول عمر فرش‌ های ماشینی فقط یکی را انتخاب کنید.
۲٫فرش‌ های ماشینی بسیار زیبایی داریم که قیمت بسیار بالایی نیز دارند ولی طول عمرشان کوتاه است. این نوع فرش‌ ها را معمولاً خانواده‌های ثروتمندی خریداری می‌کنند که طول عمر فرش برایشان اهمیتی نداشته باشد.
۳٫از دیگر معایب این فرش ها این است که برخلاف فرش‌ های دست‌ باف هر چه بگذرد قیمتشان کم می‌شود و حتی امکان دارد دیگر ارزشی نداشته باشد.

فرش های ماشینی

فرش های ماشینی

مزایای فرش های ماشینی

فرش‌ های ماشینی موجود در بازار به دو گروه تقسیم می‌شوند گروه اول فرش‌ های ماشینی هستند که ظاهر معمولی از نظر زیبایی دارند تراکم و تعداد شانه این نوع فرش زیاد نیست بنابراین طول عمر بالایی دارند و به دلیل زیبایی معمولی قیمت آن‌ها نیز مناسب خواهد بود. این گروه از فرش‌ها مخصوص قشر متوسط و ضعیف جامعه هستند.گروه دوم گروهی از فرش‌ های ماشینی هستند که زیبایی بالایی دارند ولی به دلیل تراکم بالا و تعداد شانه بالا عمر کوتاهی خواهند داشت.همانطور که گفته شد تنها خانواده هایی این فرش‌ ها را تهیه می‌کنند که بسیار ثروتمند بودند و طول عمر فرش برایشان اهمیتی ندارد.
در مجموع انتخاب بین یک فرش ماشینی با زیبایی معمولی و طول عمر بالا و یک فرش ماشینی زیبا ولی با طول عمر کم همیشه یک چالش جدی برای خریداران فرش های ماشینی بوده و خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *