مبل چرمی

روش های نگهداری از مبل چرمی در خانه

روش‌ های نگهداری از مبل چرمی در خانه

این نکته که مبل چرمی می‌ تواند به هر فضایی ظاهر لوکس و برازنده بدهد بر هیچ‌ کس پوشیده نیست. اما چرا خرید این نوع مبل به اندازه مبل‌ های پارچه‌ای یا جنس‌ های دیگر نیست؟ دقیقاً برای این‌ که نگهداری از این نوع پارچه بسیار سخت است و در صورت وارد شدن آسیب معمولاً قابل برگشت نمی‌ باشد امروزه تولید کنندگان مبلمان چرم برچسب‌ هایی کنار مبلمان می‌ گذارند و دستور العمل‌ های صحیح نگهداری از این مبلمان را در آن می‌ نویسند.

مبل چرمی

مبل چرمی

تمیز کردن مبل چرمی

به‌ طور کلی مبل چرمی را باید به طور مرتب تمیز کرد تقریباً هفته‌ ای یک‌ بار و با یک دستمال تمیز.در صورت وجود شرایط بهتر است از پارچه‌ های میکروفایبر استفاده کرد. شما با این کار گرد و غبار و ذرات را از سطح مبل دور می کنید. برای پاک کردن ذرات کمی سخت‌ تر می‌ توانید دستمال را اندکی مرطوب کنید ولی هرگز دستمال را خیس نکنید چون آب باعث ایجاد لکه روی مبل می شود. در ضمن دقت کنید حتماً پارچه مورد استفاده نرم باشد و استفاده از هر گونه برس در تمیز کردن مبل ممنوع می باشد چون باعث ایجاد خراش و آسیب به بافت می شود.برای تمیز کردن درز ها ما می‌ توانیم با جارو برقی و به وسیله برس نرم آن درزها را جارو بکشیم .
باید دقت کنیم که اگر کوسن های مبل جدا می‌شوند در این مرحله آن‌ ها را جدا کرده و به راحتی مبلمان را تمیز کنیم. وقتی مایعی روی مبل چرمی می‌ ریزد با یک دستمال خشک سریع مبل را خشک کنیم.سپس با دستمالی مرطوب لکه را تمیز کرده و دوباره خشک کنید. اگر لکه کمی سرسخت بود می‌ توانید از محلول آب و صابون استفاده کنید.نکته طلایی در مورد ریختن مایعات روی مبل چرمی این است که شما باید بلافاصله آن را پاک کرده و اقدام به تمیز کردن آن کنید.
چون اگر زمان بگذرد امکان دارد دیگر جای لکه پاک نشود. اگر با این روش‌ ها کثیفی برطرف نشد دقت کنید که باید حتماً از پاک‌ کننده‌ های مخصوص چرم استفاده کنید.استفاده از سایر مواد شوینده مثل: محلول های اسیدی، شوینده های چند منظوره ،آمونیاک و حتی بزاق دهان شما می‌ تواند برای مبل چرمی بسیار مضر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *