پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش

راه های مؤثر پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش کدامند؟

آشنایی با انواع روش های پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش

۱- برای پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش به موادی مانند یخ، پارچه ی تمیز، دستمال الکلی، محلول شوینده، شامپو فرش، سرکه ی سفید و آمونیاک نیاز است. قبل از شروع هر کاری، باید لکه ی شکلات را بردارید زیرا نباید به بافت فرش نفوذ کند و خشک گردد. بدین منظور در ابتدا باید با وسیله ای که زیاد تیز نباشد، مانند ته قاشق، شکلات را بردارید، ولی اگر شکلات خیلی نرم بود، از تکه یخ و پارچه استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد شکلات را پاک کنید. چون شکلات ها حاوی مقداری چربی نیز هستند، بعد از این مرحله باید از دستمال های الکلی استفاده کنید. در مرحله ی بعدی شما می بایست محلول شوینده و ۱ چهارم قاشق چای خوری شامپو فرش و آب گرم را مخلوط کرده و روی قسمتی که شکلات ریخته است بریزید و بعد از آن با یک حوله ی خشک محل مورد نظر را خشک نمایید. اگر هنوز هم شکلات باقی مانده بود، یک قاشق چای خوری آمونیاک را داخل فنجان آب گرم ریخته و مخلوط کنید. سپس با زدن یک تکه پارچه ی خیس به درون آن، روی لکه مالیده و با قاشق روی آن بکشید تا لکه کاملا از بین برود. یا اینکه می توانید، سرکه ی سفید را با آب گرم مخلوط و به صورت اسپری رو لکه بپاشید . بعد از آن با یک حوله ی خشک محل مورد نظر را خشک کنید.

۲- روش رایج دیگری که برای پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از محلولی شامل، سه لیوان آب، یک قاشق وایتکس و حدود یک لیوان سرکه ی سفید است که می توانید شامپو فرش هم به آن اضافه کنید یا صبر کنید و بعد از اینکه با محلول محل مورد نظر را شستشو دادید، با آب و شامپو قسمت لک شده توسط شکلات را پاک کنید.

شیوه ی مبتنی بر محلول سازی جهت پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش:

۳- ابتدا باید محلول مورد نظر را یا با ترکیب کردن یک چهارم قاشق چای خوری مایع دستشویی و یک فنجان آب گرم، یا با ترکیب نمودن یک قاشق غذاخوری آمونیاک و یک فنجان آب تهیه کنید، اکنون یکی از این محلول هایی را که ساخته اید روی لکه پاشیده و با دستمال یا اسفنج روی آن بکشید. در مرحله ی آخر باید خود محلول را از روی فرش تمیز کنید. برای انجام این کار پارچه ای را خوب خیس کرده و روی لکه بکشید، و سپس این محل را با یک پارچه ، کاملا خشک کنید. پس از گذشت یک روز، محلی که لکه شده بود را جارو بکشید.
در صورتی که هیچ کدام از روش های بالا برای پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش نتیجه ای در پی نداشت، حتما فرش خود را به قالیشویی تحویل دهید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *