جارو زدن فرش

روش صحیح جارو زدن فرش به چه صورت است؟

روش صحیح جارو زدن فرش به چه صورت است؟

در ابتدا باید بدانید جارو زدن فرش قواعد و قوانین خاص خود را دارد گاهی جارو زدن می تواند به بافت فرش آسیب جدی وارد کند. برای مثال افراد گاهی وسواس نشان می دهند و فرش را از تمامی جهات جارو میزنند اما توجه نمی کنند که با این کار فرش را ازبین میبرند و عمر آن را کم می کنند اما باید توجه داشت که فرش بصورت صحیح و درست جارو شود زیبایی آن را دوچندان می کند چون با این کار گردوغبار به درون بافت فرش نفوذ نمی کند و فرش تا مدت ها تمیز می ماند و نیازی به قالیشویی نمی باشد. البته باید در نظر داشت که شستشوی فرش  تنها به وسیله جارو زدن به تاخیر نمی افتد. اما در هر صورت تمیز بودن فرش ها می تواند مانع بسیاری از بیماری های حساسیتی شود . به همین خاطر توصیه می شود بعد از هر مجلس مهمانی فرش را به خوبی جارو زده تا تمامی مواد از روی فرش برداشته شود.

با پیشرفت تکنولوژی فرش های فانتزی و ئو استفاده از آنها به مراتب افزایش یافته حال آن که این فرش ها نیاز به مراقبت ویژه ای دارند. چنانچه جارو زدن فرش ها باید با حساسیت ویژه ای انجام گیرد. پس برای این کار باید از جارو برقی هایی که دارای برس نرم میباشند استفاده شود و قرقره هایی که روی این جارو وجود دارد فشار زیادی به بافت فرش وارد نمی کند. اما گاهی یک سوال در ذهن افراد ایجاد می شود که در طول هفته چند بار باید فرش را جارو زد؟ این عمل به موارد و عوامل متعددی بستگی دارد به عنوان مثال باید چنانچه در منزل حیوان خانگی پرورش داده می شود که ممکن است پرزهای آن بر روی فرش ریخته شود ضروری است که در طول روز حتما یکبار فرش را جارو بزنید و همچنین اگر کودکی در خانه دارید باید محافظت و مراقبت از فرش را نیز افزایش دهید.

جارو زدن فرش

جارو زدن فرش

طریقه و روش های صحیح جارو زدن فرش :

تا کنون به این امر اندیشیدید که نحوه صحیح جارو زدن به چه شکل می باشد  که پس از این کار مقدار زیادی از گرد و خاک به چشم نخورد. برای این کار باید در ابتدا باید خواب فرش پیدا شود اما منظور از خواب فرش چیست؟ جهت صحیح قرار گرفتن پرزهای فرش را خواب فرش می گویند و برای درک صحیح این مطلب باید دست خود را بر روی فرش کشیده و جهت های مختلف فرش را بررسی کرد. در صورتی که بافت فرش زیر دست خشن و زبر بود خواب فرش نمی باشد اما چنانچه با کشیدن دست بر روی فرش نرمی ان احساس شود خواب فرش آن جهت می باشد و زمانی که خواب فرش پیدا شد شروع به جارو زدن فرش می کنیم.

طریقه صحیح جارو زدن فرش

طریقه صحیح جارو زدن فرش

نحوه مطمئن شدن از تمیز بودن جارو به هنگام جارو زدن فرش:

جارو ها به این منظور اختراع شده اند که به نظافت کمک کنند و چنانچه خود آنها تمیز نباشند باعث کثیف شدن فرش می شوند. همچون مواقعی که روز های قبل خانه را جارو زده باشید و جارو کثیف شده باشد به همین دلیل باید همیشه قبل از جارو زدن فرش از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کرد. همانگونه که مطلع هستید جارو ها می توانند گردو غباری را که هرگز به چشم نمی آید از سطح فرش پاک کرد و آن را به درون خود بکشاند که منظور همان کیسه جارو برقی می باشد که باید حواسمان به آن باشد. زمانی که جارو برقی پیشرفته و مدرن است دارای چراغ مخصوص می باشد که هنگامی که کیسه آن پر شد به ما هشدار پر شدن را میدهد و چنانچه متوجه نشوید کیسه پر شده است و شروع به  جارو زدن فرش کنید  گردوغبار جمع نمی شود و فرش همچنان کثیف باقی می ماند.

برای رزرو سفارشات خود در سراسر  تهران با شماره زیر تماس بگیرید:

۲۲۵۲۵۴۵۵

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *