با روش های پاک کردن آدامس از روی فرش آشنا شوید

با روش های پاک کردن آدامس از روی فرش آشنا شوید

روش های پاک کردن آدامس از روی فرش را بیشتر بشناسید

اگر به هر دلیلی آدامس جویده شده به روی فرش افتاد و به آن چسبید، روش های پاک کردن آدامس از روی فرش متنوع هستند که می توانید از آنها کمک بگیرید، فقط نکته ای که باید به آن توجه کنید حفظ خونسردی و سرعت عمل است. این راهکارها را می توان به دو دسته ی: روش های سریع تر و روش های مفصل تر تقسیم نمود که در ابتدا به شرح روش های مفصل تر می پردازیم:

۱- از یک بسته پلاستیک که در آن چندین مکعب یخ ریخته اید استفاده کرده و روی آدامس گذاشته تا یخ بزند و حالت چسبندگی خود را از دست بدهد، ضمن اینکه سبب می شود تا آدامس به عمق فرش نفوذ نکند. سپس، با استفاده از چاقو یا هر وسیله ی نوک تیز دیگری، با دقت تمام آدامس را از روی فرش پاک کنید. در نهایت با محلول پاک کننده، سرکه و دستمال کاملا محل را پاکسازی کرده و آن را آب کشید تا به طور کامل اثر آدامس از روی فرش از بین برود.
۲- از آنجایی که در این روش از روغن استفاده می گردد، نحوه ی پاک کردن آدامس از روی فرش با استفاده از آن مقداری تفاوت دارد زیرا همه نوع روغنی را نمی توان به کار گرفت، لذا شما بایستی از روغن اکالیپتوس، روغن زیتون یا کره ی بادام زمینی استفاده کنید که مطمئن باشید به بافت فرش آسیبی وارد نمی کنند. روغن باعث می شود تا آدامس نازک شده و راحت تر پاک شود. پس از آن باید خود روغن را از روی فرش پاک کنید. پس برای استفاده از روغن از یک پارچه کمک بگیرید زیرا نباید روغن را به صورت مستقیم استفاده کنید، بعد از آن از تیزی استفاده کنید. و در نهایت محل را با آب بشویید تا هیچ اثری باقی نماند.
۳- از حلال ها و پاک کننده ها هم می توانید بعد از اینکه آنها را داخل آب پاش ریختید، به صورت اسپری، برای از بین بردن آدامس استفاده کنید. برای این کار بسته به اینکه ضخامت آدامس چقدر باشد، بین ۵ تا ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا محلول روی آدامس بماند، سپس از یک تیزی استفاده کرده تا آدامس را پاک کنید و در نهایت نیز محل لکه را آبکشی کنید.

 

روش های پاک کردن آدامس از روی فرش به شکلی سریع تر

۱- سفیده ی تخم مرغ را روی آدامس چسبیده به فرش بریزید. پس از گذشت چند دقیقه، می توانید به آرامی آدامس را از روی فرش پاک کنید.
۲- از شکلاتی که با حرارت آب کرده اید روی آدامس بمالید. این کار سبب می شود تا شکلات، قسمت های تکه شده ی آدامس را در خود حل سازد که پس از آن با شانه کردن به راحتی جدا می شود.
۳- استفاده از مایونز نیز، از دسته روش های پاک کردن آدامس از روی فرش می باشد که آن را نرم کرده و به راحتی جدا می شود.
۴- از سرکه، بخصوص سرکه ای که داغ کرده باشید، می توانید جهت حل کردن آدامس استفاده کنید.
۵- به کمک آبلیمو، آدامس را نرم کنید تا به راحتی کنده شود.
۶- اگر آدامس روی فرش پخش شده بود، اول مایع ظرفشویی و بعد نمک روی آن بریزید و در نهایت با هر وسیله ی نوک تیز آدامس را جدا کنید.
با انجام این روش ها می توانید آدامس را از روی فرش به راحتی پاک کنید ولی اگر به هیچ وجه پاک نشد حتما به قالیشویی تحویل دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *