پاک کردن لاک

پاک کردن لاک از روی فرش به چه شکل می باشد؟

پاک کردن لاک از روی فرش به چه شکل می باشد؟

یکی از کارهایی که خانم ها انجام می دهند لاک زدن است که گاهی با دردسرهایی برای افراد همراه می باشد. بنابراین یکی از لکه های موجود بر روی فرش لکه لاک می باشد که گاهی در اثر سهل انگاری افراد ممکن است لاک بر روی فرش ریخته شود. بعضی از خانم ها خود نمی توانند در هر لحظه که اراده کردند به آرایشگاه بروند و لاک بزنند به همین سبب خود تصمیم می گیرند در خانه این کار را انجام دهند و ناخن های خود را آراسته کنند و به همین خاطر باید روش های پاک کردن لاک را بر روی فرش بدانند. گاهی اوقلت نیز کودکان ممکن است در هنگام لاک زدن این کار را انجام دهند از این رو چنانچه لاک بر روی فرش ریخته شد باید نحوه صحیح پاک کردن آن را دانست و برای این منظور اقدامات لازم را انجام داد. حساسیت در از بین بردن این نوع لکه به عواملی همچون جنس و نوع فرش و رنگ خود لاک بستگی داشته است. برای از بین بردن و پاک کردن لاک بر روی فرش راه هایی وجود دارد و چنانچه هیچ یک از آنها موثر واقع نشد باید به قالیشویی معتبر مراجعه کرد.

چه راه هایی برای پاک کردن لاک خشک بر روی فرش وجود دارد؟

یکی از روش های از بین بردن و پاک کردن لاک از روی فرش الکل می باشد یعنی به گونه ای که الکل را با آب سرد ترکیب کرده و آن را بر آن قسمت اسپری کنید. سپس با یک دستمال نرم و تمیز بر روی آن بکشید اما باید توجه داشت که  لاک در قسمت های دیگر پخش نشود. یکی دیگر از راه های پاک کردن لکه لاک بر روی فرش این است که بلافاصله پس از ریخته شدن آن باید با استفاده از یک دستمال آن را پاک کرد و چنانچه نشد برای این کار از لاک پاک کن کمک گرفت. طریقه پاک کردن  لاک بر روی فرش این است که دستمال را به صورت عمودی و به آرامی بر روی آن بگذارید و بردارید توجه کنید اگر دستمال را بکشید لکه پخش می شود و نیاز به وقت و انرژی بیشتری دارد که پاک شود. نکته دیگر این است که برای برداشتن لاک می توان از یک چاقو استفاده کرد اما باید این کار را به آرامی انجام داد تا بافت فرش آسیب نبیند. اگر لاک پاک کن ندارید بهتر است در آن زمان از مایع شیشه شوی استفاده شود چرا که یکی از ترکیبات آن الکل می باشد و برای انجام این کار می توان از یک مسواک کمک گرفت. چنانچه هیچ یک از این روش ها موثر واقع نشد بهتر است از خدمات قالیشویی معتبر (قالیشویی شاهی در خدمت شماست) بهره مند شد.

پاک کردن لاک

پاک کردن لاک

اقدامات پس از پاک کردن لاک بر روی فرش:

زمانی که افراد روشی مناسب برای از بین رفتن و پاک کردن لاک بر روی فرش پیدا کردند و با کمک آن لکه را از بین بردند از این رو ممکن است مقداری از آن لکه در بافت فرش وجود داشته باشد از این رو یک ظرف کوچک آب سرد و مایع شوینده را ترکیب کنید به گونه ای که کف کند و سپس با استفاده از یک دستمال چندین مرتبه بر روی فرش بکشید تا آن لکه محو شود. پس از انجام این کار باید قدر تمیزی فرش را بدانید و زمانی که بخواهید مجددا لاک بزنید بیشتر مراقب هستید و با احتیاط این کار را انجام می دهید و یا در محلی که فرش نیست و موزاییک و سنگ است از لاک استفاده می کنید یا نهایتا در این زمان پارچه ای را زیر دست خود پهن می کنید تا بر روی فرش نریزد.

جارو زدن فرش

روش صحیح جارو زدن فرش به چه صورت است؟

روش صحیح جارو زدن فرش به چه صورت است؟

در ابتدا باید بدانید جارو زدن فرش قواعد و قوانین خاص خود را دارد گاهی جارو زدن می تواند به بافت فرش آسیب جدی وارد کند. برای مثال افراد گاهی وسواس نشان می دهند و فرش را از تمامی جهات جارو میزنند اما توجه نمی کنند که با این کار فرش را ازبین میبرند و عمر آن را کم می کنند اما باید توجه داشت که فرش بصورت صحیح و درست جارو شود زیبایی آن را دوچندان می کند چون با این کار گردوغبار به درون بافت فرش نفوذ نمی کند و فرش تا مدت ها تمیز می ماند و نیازی به قالیشویی نمی باشد. البته باید در نظر داشت که شستشوی فرش  تنها به وسیله جارو زدن به تاخیر نمی افتد. اما در هر صورت تمیز بودن فرش ها می تواند مانع بسیاری از بیماری های حساسیتی شود . به همین خاطر توصیه می شود بعد از هر مجلس مهمانی فرش را به خوبی جارو زده تا تمامی مواد از روی فرش برداشته شود.

با پیشرفت تکنولوژی فرش های فانتزی و ئو استفاده از آنها به مراتب افزایش یافته حال آن که این فرش ها نیاز به مراقبت ویژه ای دارند. چنانچه جارو زدن فرش ها باید با حساسیت ویژه ای انجام گیرد. پس برای این کار باید از جارو برقی هایی که دارای برس نرم میباشند استفاده شود و قرقره هایی که روی این جارو وجود دارد فشار زیادی به بافت فرش وارد نمی کند. اما گاهی یک سوال در ذهن افراد ایجاد می شود که در طول هفته چند بار باید فرش را جارو زد؟ این عمل به موارد و عوامل متعددی بستگی دارد به عنوان مثال باید چنانچه در منزل حیوان خانگی پرورش داده می شود که ممکن است پرزهای آن بر روی فرش ریخته شود ضروری است که در طول روز حتما یکبار فرش را جارو بزنید و همچنین اگر کودکی در خانه دارید باید محافظت و مراقبت از فرش را نیز افزایش دهید.

جارو زدن فرش

جارو زدن فرش

طریقه و روش های صحیح جارو زدن فرش :

تا کنون به این امر اندیشیدید که نحوه صحیح جارو زدن به چه شکل می باشد  که پس از این کار مقدار زیادی از گرد و خاک به چشم نخورد. برای این کار باید در ابتدا باید خواب فرش پیدا شود اما منظور از خواب فرش چیست؟ جهت صحیح قرار گرفتن پرزهای فرش را خواب فرش می گویند و برای درک صحیح این مطلب باید دست خود را بر روی فرش کشیده و جهت های مختلف فرش را بررسی کرد. در صورتی که بافت فرش زیر دست خشن و زبر بود خواب فرش نمی باشد اما چنانچه با کشیدن دست بر روی فرش نرمی ان احساس شود خواب فرش آن جهت می باشد و زمانی که خواب فرش پیدا شد شروع به جارو زدن فرش می کنیم.

طریقه صحیح جارو زدن فرش

طریقه صحیح جارو زدن فرش

نحوه مطمئن شدن از تمیز بودن جارو به هنگام جارو زدن فرش:

جارو ها به این منظور اختراع شده اند که به نظافت کمک کنند و چنانچه خود آنها تمیز نباشند باعث کثیف شدن فرش می شوند. همچون مواقعی که روز های قبل خانه را جارو زده باشید و جارو کثیف شده باشد به همین دلیل باید همیشه قبل از جارو زدن فرش از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کرد. همانگونه که مطلع هستید جارو ها می توانند گردو غباری را که هرگز به چشم نمی آید از سطح فرش پاک کرد و آن را به درون خود بکشاند که منظور همان کیسه جارو برقی می باشد که باید حواسمان به آن باشد. زمانی که جارو برقی پیشرفته و مدرن است دارای چراغ مخصوص می باشد که هنگامی که کیسه آن پر شد به ما هشدار پر شدن را میدهد و چنانچه متوجه نشوید کیسه پر شده است و شروع به  جارو زدن فرش کنید  گردوغبار جمع نمی شود و فرش همچنان کثیف باقی می ماند.

برای رزرو سفارشات خود در سراسر  تهران با شماره زیر تماس بگیرید:

۲۲۵۲۵۴۵۵

رفوگری فرش

راهنمای رفوگری فرش و نکات مهم محافظت از فرش بدون نیاز به قالیشویی

 

راهنمای رفوگری فرش و نکات مهم محافظت از فرش بدون نیاز به قالیشویی:

فرش یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای یک خانه می باشد حال آنکه این خانه چه سنگی باشد و چه لاکچری و مدرن. فرش زیبایی خانه را دوبرابر می کند و از گذشته های دور تا به حال طرح ها و نقش های گوناگونی از فرش به چشم خورده است اما نکته قابل توجه این است که فرش با توجه به کیفیت و میزان کارایی دچار آسیب میشوند که این صدمات گاهی بسیار کم و ناچیز و گاه نیز با خسارت بسیار زیادی همراه می باشد. گاهی برای بازیابی ارزش واقعی فرش رفوگری فرش را بر روی ان انجام می دهند چراکه این محصول خود دارای قیمت زیادی می باشد و نباید به زباله تبدیل شود و چنانچه آسیبی به آن وارد شود تا مدت های طولانی باید با همان شکل نامناسب مورد استفاده قرار گیرد.

متخصصان رفوگر با بهره گرفتن از ابزار و وسایل مخصوص به شغل و هنر خود و با ترفندهای ویژه خود نقشه ای می کشند به طوری که به بهترین شکل ممکن قسمت های آسیب دیده فرش بازسازی شود بدون اینکه نقصی در فرش و بافت آن ایجاد شود. حرفه رفوگری فرش سالیان درازی است که طرفداران ویژه خود را دارد و به ویژه در ایران که هنرمندان و متخصصان زیادی در این زمینه مشغول به این کار می باشند. رفوگری فرش حرفه ای نیست که بتوان آن را بدون مهارت و تخصص و تجربه انجام داد بلکه یک کار بسیار تخصصی می باشد و حتی گاهی بهترین قالیبافان نیز قادر به انجام این کار نمی باشند.

رفوگری فرش

رفوگری فرش

ملزومات رفوگری فرش و شرایط انجام این کار:

رفوگری فرش نیاز به دقت بسیار بالا و هوش فراوان دارد تا اینکه هنرمند رفوگر بتواند تشخیص دهد نقشه فرش را که از بین رفته است به چه شکل بوده است و چگونه می توان آن را به بهترین شکل ممکن ترمیم و بازسازی کرد تا اثر آن باقی نماند. به این منظور از رنگ های به کار رفته در سایر قسمت های فرش کمک می گیرند و نخ ها را دقیقا به همان شکل به کار می برند. حتی در بعضی از مواقع فرش کاملا کهنه و بی رنگ می شود اما باز هم برای ترمیم از نخ های همان فرش رنگ و رو رفته استفاده می شود و آن فرش را به طور کامل بازسازی می کنند به گونه ای که اثری از ترمیم بر روی آن به چشم نمی خورد. متخصصان رفوگری باید به انواع روش های مراقبت و محافظت از فرش همچون ریشه زنی، گره فرش و… آشنایی کامل داشته باشند.

یکی دیگر از مهم ترین اصول های رعایت شده در این باره این است که باید به رنگ ها و الیاف متنوع که در بافت فرش به کار میروند تسلط و آشنایی کامل داشته باشد. علاوه براین هنر بافت فرش در انواع و اقسام گوناگون به گونه ای می باشد که هیچگونه نیازی به قالیباف دیگری نمی باشد و آن کسی که فرش را می بافد باید با وسایل و ابزار رفوگری آشنایی کامل داشته باشد. ابزار مورد نیاز حرف رفوگری انواع نخ در رنگهای مختلف، قلاب، کیله، درفش، خواب پشت، سوزن، دفتین، آب، تخته، میخ کش، اتو، میخ و … می باشد که هر یک از این ها در جای مخصوص و زمان مخصوص کاربرد خاص خود را دارد.

نکات لازم درباره رفوگری فرش

نکات لازم درباره رفوگری فرش

نقص ها و آسیب های موجود در فرش ها متفاوت می باشد مثلا فرش هایی که مورد استفاده هستند با فرش هایی که در زیر زمین ها بدون استفاده مانده اند دارای آسیب های متفاوتی می باشد. چنانچه  فرش هایی که  مورد استفاده هستند اغلب آسیب دیده و رنگ پریده می باشند. همچنین برخی از اتفاقات که در اثر بی توجهی رخ می دهد مثلا سیگار یا ذغال داغ بر روی فرش می افتد و فرش را می سوزاند اینگونه آسیب ها به راحتی به وسیله قالیشویی ترمیم و بازسازی می شوند. گاهی فرش هایی که آن را لوله کرده و به  آنها نیازی نیست دردسر هایی برای افراد به دنبال دارد و آن هم این است که در این زمان آسیب هایی مانند بید خوردگی به سراغ آن می آید که در این صورت لازم است به یک رفوگر فرش که دارای مهارت و تخصص لازم در این زمینه می باشد برای ترمیم آن سپرده شود.

 

آسیب های موجود در فرش  که نیاز به رفوگری فرش دارد:

در زمان رفوگری فرش برخی از آسیب های وارد شده به آن در سطوح مختلف مورد بررسی قرار می گیرد. که عبارت اند از:

سطح اول: آسیب های جزئی مانند تغییر رنگ و لکه های سطحی موجود بر روی فرش می باشد که به آسانی و بدون هزینه ترمیم و بازسازی و رفوگری فرش می شود.

سطح دوم: آسیب های متوسط مانند بید خوردگی، ساییدگی، بیرون زدن نخ چله از فرش و… می باشند که به نوعی بیشتر از نوع اول می باشد و زحمات آن هم از نوع اول بیشتر می باشد و نیاز به رفوگری فرش می باشد.

سطح سوم: آسیب های شدید که آسیب هایی همچون سوختگی، پوسیدگی و پارگی شدید می باشد که به تخصص و هزینه بسیار زیادی نیازمند می باشد. این نوع آسیب دیدگی بیشتر در فرش ها و قالی های گرانبها و ارزشمند بازسازی می شوند. چراکه در غیر این صورت تلاش و هزینه ترمیم آن بیشتر از بهای فرش می باشد و این خود یک کار بیهوده تلقی می شود.

رفوگری فرش

رفوگری فرش

عوامل تاثیر گذار بر قیمت رفوگری فرش:

رفوگری فرش یکی دیگر از خدمات بسیار تخصصی می باشد به همین دلیل صاحبان این حرفه باید تجربه، مهارت و تخصص بسیار بالایی داشته باشند. برخی از افراد گاهی از پرداخت این هزینه های زیاد به ستوه آمده اند و آن را زیاد می دانند. به عنوان مثال هزینه رفوگری فرش در صورتی که دستبافت باشد هر چقدر هم آن سوراخ و پارگی کوچک باشد و هزینه زیاد باشد باز هم ارزش آن زیاد است. چرا که باید وقت و هزینه زیادی صرف آن کار شود و اگر اجرا کننده رفوگری ضربه و آسیب کوچکی به آن وارد کند مقدار بسیار زیادی از ارزش و قیمت آن کاسته می شود. اما فرش های ماشینی با دستگاه های خاص و ویژه خود رفو می شوند و هزینه آنها در ازای دستباف بسیار کمتر می باشد. متخصصان این حرفه مسئولیت این که فرش را از افراد تحویل بگیرند و آن را به صورت کامل و با دقت رفو کنند سپس به آنها تحویل دهند. مشخص کردن و محاسبه هزینه های رفوگری فرش به موارد متعددی همچون تعداد فرش ها، اندازه محل های نیاز به رفو، نوع فرش و نوع آسیب بستگی دارد و نکته قابل توجه این است یکی از مهم ترین و بیشترین و رایج ترین آسیب به فرش که نیاز به رفوگری داشته باشد سوختگی می باشد.

سوختگی موجود بر روی فرش ها در اثر عواملی همچون افتادن ذغال، سیگار روشن، کبریت، شمع و … به وجود می آید باید توجه کرد هر چقدر که سوختگی بیشتر باشد رفوگری آن نیز سخت تر می باشد. از دیگر موارد که نیاز به رفوگری دارد پارگی می باشد. گاهی فرش در اثر عواملی همچون وارد شدن ضربه به فرش به وسیله ابزار نوک تیز و … که این اتفاق در زمان جابجایی و حمل و نقل رخ می دهد. علاوه بر این موارد بیدخوردگی نیز یکی از عواملی است که فرش به رفوگری نیازمند باشد و این آسیب برای فرش هایی می باشد که در فضای بسته و تاریک و بدون هیچگونه هوایی قرار دارند.

نکات لازم درباره رفوگری فرش

نکات لازم درباره رفوگری فرش

نکات و مطالب مربوط به محافظت از فرش و رفوگری فرش:

از گذشته های دور قیمت و ارزش فرش بگونه ای است که مورد توجه تمامی افراد واقع شده است. حتی در آن روزگاران پادشاهان و سران کشورها آن را به عنوان هدیه ای گرانبها به یکدیگر تقدیم می کردند. با توجه به موارد ذکر شده زمانی که هنرمندان وقت، سلیقه، نظر، فرهنگ و…خود را به میان می گذارند چنین محصولاتی را به ما عرضه می کنند چرا باید در مراقبت و محافظت از آنها کم کاری کنیم و آنها را نادیده گرفت. مراقبت از فرش کار دشواری نیست و فقط کافی است نکاتی در این زمینه را رعایت کرد تا فرش عمر طولانی تری را داشته باشد و نیاز به رفوگری را به شدت کاهش دهیم. برخی از این نکات عبارتند از:

فرش ها را بر سطوح صاف  و بدون هیچ گردو خاکی پهن کنید و از پهن کردن فرش بر روی پلاستیک و موکت ممانعت بورزید چرا که این خود فرش را از بین می برد. در حفظ آراستگی و نظافت محیط تلاش گر باشید. و از استفاده مکرر جارو برقی خودداری کنید و به جای آن با استفاده از جارو دستی گردوخاک را از روی فرش بزدایید. چنانچه فرش بر روی سنگ یا سرامیک باشد ممکن است بیدهایی در بندهای آن بوجود آید. حتما در نظر داشته باشید که فاصله این سنگ ها بگونه ای نباشد که بیدها لابه لای آن باشد. باید توجه کرد که در زمان نظافت حتما می بایست  هر دو طرف فرش را تمیز کرد و فقط به یک طرف آن اکتفا نکرد. وسایل سنگین مانند گلدان، میز، کمدو… را روی فرش قرار ندهید یا حداقل هر ۶ ماه جهت فرش را تعویض کرده تا کوبیدگی های ناشی از این وسایل روی فرش ماندگار نشود. برای محافظت از  اینکه ریشه فرش هایی که در معرض رفت و آمد هستند بهتراست دور و اطراف آن ریشه ها را با لفاف مخصوص فرش بدوزید. همچنین برای سفید کردن ریشه هایی که کثیف شده اند می بایست از مایع های مخصوص شستشوی قالی استفاده کرد. نکته قابل توجه این است که کار رفوگری فرش را نباید به هر شخصی سپرد و باید در آن زمان بدون درنظر گرفتن قیمت، مکان مناسب را برای این کار انتخاب کرد. پس از اینکه فرش را تحویل گرفتید باید منطقه آسیب دیده را به درستی رویت کنید چنانچه کوچکترین ایرادی در آن مشاهده شد آن را باید به متخصصان باز گرداند.

برای رزرو سفارشات خود در سراسر منطقه غرب تهران با شماره زیر تماس بگیرید:

۴۴۶۹۵۴۷۷

پاک کردن لکه ادرار

پاک کردن لکه ادرار حیوانات بدون نیاز به قالیشویی

وسائل مورد نیاز برای پاک کردن لکه ادرار حیوانات :

یکی دیگر از لکه های موجود بر روی فرش لکه ادرار حیوانات می باشد که برای از بین بردن آن نیاز به وسایلی همچون حوله سفید و تمیز، آب اکسیژنه، مایع ظرفشویی، آب سرد، سرکه سفید، اسپری کننده و ….نیاز می باشد.

روش های پاک کردن لکه ادرار حیوانات بدون نیاز به قالیشویی

روش های پاک کردن لکه ادرار حیوانات بدون نیاز به قالیشویی

روش های پاک کردن لکه ادرار حیوانات بدون نیاز به قالیشویی:

در ابتدا باید سطح فرش را قبل از خشک شدن آن لکه به آرامی با حوله پاک کرد و محل مورد نظر را فشار داد تا آن جایی که امکان پذیر است لکه به حوله جذب شود چنانچه آن لکه خشک شده باشد آب اکسیژنه را به آن محل اسپری کنید و منتظر بمانید تا خشک شود. سپس مقداری مایع ظرفشویی را به همراه مقداری آب سرد ترکیب کنید و آن را بر روی لکه بریزید و بعد از این با حوله سفید آن لکه را تمیز کنید و این کار را تکرار کنید تا هیچ لکه دیگری بر روی فرش به چشم نخورد و این راهی برای پاک کردن لکه ادرار می باشد. آن محل را با آب شستشو داده و با حوله ماساژ دهید و در این مراحل تنها تکرار می تواند موثر واقع شود. در زمان بروز این نوع لکه مقدار زیادی سرکه باید بر روی آن لکه بریزید و اجازه دهید تا سرکه تمام آن محدوده را به طور کامل خیس کند. نکته قابل توجه این است که آب اکسیژنه را به هیچ وجه با سرکه ترکیب نکنید و ترکیب شدن این دو ماده با یکدیگر ماده اسیدی را به وجود می آورد که می تواند آسیب زیادی به افراد وارد نماید و برای جلوگیری از این خطر و… باید آب اکسیژن را رول لکه ریخته و پس از اینکه خشک شد سپس سرکه را به آن اضافه کنید و در آخر باید بعد از اینکه سرکه خشک شد آب اکسیژنه را تا زمانی که لکه کاملا مرطوب و خیس شود به آن قسمت اسپری کنید و صبر کنید تا خشک شود. اگر به هیچ طریقی برای پاک کردن لکه ادرار راه حلی نبود باید به قالیشویی ( قالیشویی شاهی در خدمت شماست) مراجعه کرد.

برای رزرو سفارشات خود در سراسر منطقه شرق تهران با شماره زیر تماس بگیرید:

۷۷۱۷۳۴۸۸

 

پاک کردن لکه روغن بر روی فرش بدون نیاز به قالیشویی

پاک کردن لکه روغن بر روی فرش بدون نیاز به قالیشویی

یکی دیگر از لکه های موجود بر روی فرش لکه روغن می باشد که برای از بین بردن ان به وسایلی نیازمند می باشیم که عبارتند از: حوله سفید و تمیز، جوش شیرین، قاشق فلزی، جاروبرقی، آمونیاک خالص، سرکه سفید، آب سرد، اسپری کننده.

روش های پاک کردن لکه روغن بر روی فرش

روش های پاک کردن لکه روغن بر روی فرش

روش های پاک کردن لکه روغن بر روی فرش بدون نیاز به قالیشویی:

در ابتدا روی لکه روغن را با جوش شیرین به صورت کامل پوشش دهید. با استفاده از پشت قاشق جوش شیرین را پخش کرده و پس از جذب روغن جوش شیرین کم کم بیرنگ می شود و باید آن محل را جارو کنید و این کار را به قدری تکرار می کنید که هیچ روغنی جذب جوش شیرین نشود. یک محلول ترکیبی از آمونیاک و آب را مخلوط کنید و سپس ان را در ظرفی ریخته و به شکل اسپری آن را روی محل مورد نظر پخش کنید و سپس با استفاده از یک حوله سفید و تمیز لکه را با دقت پاک کنید و این کار را به قدری تکرار کنید که دیگر هیچ روغنی جذب حوله شود و روی لکه آب بریزید و آن را با حوله کاملا خشک کنید. در مواقعی هم می توان مقداری سرکه را با آب گرم مخلوط  کنید و اسپری کنید و به آن محل بپاشید و سپس آن را به خوبی خشک کنید. نکته قابل توجه این است چنانچه مقصود محقق نشد باید به قالیشویی شاهی در خدمت شماست مراجعه کنید.

برای رزرو سفارشات خود در سراسر منطقه شمال تهران با شماره زیر تماس بگیرید:

۲۶۳۰۴۸۳۳

پاک کردن لکه سس گوجه فرنگی بدون نیاز به قالیشویی

پاک کردن لکه سس گوجه فرنگی بدون نیاز به قالیشویی

پاک کردن لکه سس گوجه فرنگی بدون نیاز به قالیشویی:

 

یکی دیگر از لکه های موجود بر روی فرش لکه سس گوجه فرنگی می باشد  گاهی بدون اینکه نیازی به قالیشویی باشد افراد می توانند با استفاده از وسایلی همچون فوم ریش تراشی، اسفنج، پارچه سفید و تمیز، الکل، مواد شوینده، سرکه سفید، مایع ظرف شویی و آمونیاک می باشد که اگر هر یک از این وسایل را در دست داشتید می توانید از جایگزین آنها استفاده نمایید. در مرحله نخست باید ابتدا با یک قاشق سس را از روی فرش برداشت بدون اینکه در جای دیگر ریخته شود سپس مقداری فوم ریش تراشی را در آن محل ریخته و با اسفنج آن را مالش داده تا از بین برود و پس از این کار دستمال مرطوب را بر روی لکه قرار داده و منتظر بمانید تا خشک شود و مشاهده شود که آثاری از آن باقی می ماند یا نه. چنانچه پس از این مرحله سس همچنان بر روی فرش باقی مانده بود می توان مقداری الکل بر روی آن ریخته و سپس آب و مواد شوینده را با یکدیگر ترکیب کرده و لکه را بشویید و این عمل را تکرار کنید تا آثار آن به طور کامل محو شود.

 

پاک کردن لکه سس گوجه فرنگی بدون نیاز به قالیشویی

یکی دیگر از روش های پاک کردن لکه سس بدون نیاز به قالیشویی، این است که مقداری سرکه سفید را به همراه مایع ظرف شویی و آب سرد ترکیب کرده و بر روی آن محل ریخته و مالش داده سپس با استفاده از یک دستمال به صورت ضربه ای بر روی آن محل بزنید و این حرکت را آنقدر تکرار کنید تا آن لکه کامل محو شود. چنانچه باز هم بر روی آن محل آثاری از آن لکه باقی مانده بود مقداری از همان شوینده را بر روی آن ریخته و آن را به حال خود رها می کنید تا اینکه جذب آن محل شود و سپس در آخر با استفاده از دستمال آغشته به آب گرم آن را پاک کنید. اگر این مراحل موثر نبود محلول آمونیاک در از بین بردن این لکه می تواند موثر واقع شود، این محلول باید با آب سرد ترکیب شود و این محل را باید با اسفنج بمالید تا آن لکه محو شود و سپس برای خشک شدن آن محل که مرطوب شده اقدام شود.

در نهایت….

باید توجه داشت سفیدکننده دارای کلر و آمونیاک هرگز نباید همزمان باهم ترکیب شوند چون ترکیب این مواد گازهای خطرناکی تولید می کند که برای سلامتی و ریه خطرناک می باشد. در آخر چنانچه این لکه ها در طی این مراحل از بین نرود و محو نشود باید با یک متخصص مشورت گرفت و به قالیشویی معتبر (قالیشویی شاهی در خدمت شماست) مراجعه کرد و از خدمات آن بهره جست.

برای رزرو سفارشات خود از هر نقطه تهران با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

۲۲۵۲۵۴۵۵

پاک کردن لکه ماست بدون نیاز به قالیشویی به چه صورت است؟

پاک کردن لکه ماست بدون نیاز به قالیشویی به چه صورت است؟

پاک کردن لکه ماست بدون نیاز به قالیشویی به چه صورت است؟

 

برای پاک کردن لکه ماست بر روی فرش در ابتدا به وسایلی نیازمند می باشیم که از جمله آنها آب سرد، مایع ظرفشویی، کرم اصلاح غیر ژلی، مسواک کهنه، پارچه تمیز و سفید و سشوار می باشد و نیاز به قالیشویی را منحل می کند.

در مرحله نخست باید با یک چاقو یا قاشق با احتیاط و دقت کافی ماست را از روی فرش برداشت به گونه ای که به بافت فرش هیچ آسیبی وارد نشود و طوری این کار انجام شود که تنها اثر کمی از آن لکه بر روی فرش باقی مانده باشد. سپس از آب سرد برای از بین بردن آن لکه استفاده می کنیم تا زمانی که به طور کامل محو شود و این کار را تکرار می کنید. چنانچه لکه با استفاده از آب سرد از بین نرفت باید مقداری مایع ظرفشویی را در آب سرد حل کرده و بر روی لکه ریخته و سپس با یک پارچه خشک آن را بمالید تا محو شود. روش دیگر استفاده از کرم اصلاح غیر ژلی میباشد که باید مقداری از آن را بر روی لکه مالیده و با استفاده از مسواک کهنه سطح فرش را ماساژ دهید و در آخر پس از مالش از یک پارچه خشک و تمیز برای از بین بردن لکه ماست کمک می گیریم و در این صورت نیازی به قالیشویی نمی باشد.

 

گاهی دسترسی به این کرم اصلاحی بسیار دشوار می باشد در این صورت می توان از هضم کننده های آنزیمی برای از بین بردن لکه ها استفاده کرد یکی از این آنزیم ها پاک کننده لکه های مخصوص حیوانات می باشند که فراهم کردن این گزینه نیز کاری بس دشوار می باشد و باید آن را خریداری کرد. در ادامه باید گفت چنانچه با هیچ یک از این موارد لکه از بین نرفت از این رو با آب و دستمال خشک آن لکه را بشویید تا به طور کامل محو شود تنها موردی که باید به آن توجه کرد این است که به هیچ وجه به بافت فرش آسیبی وارد نشود.

در نهایت…

زمانی که لکه در طی این مراحل و بدون نیاز به قالیشویی از بین رفت و محو شد از این رو بهتر است با سشوار محل مورد نظر را که خیس شده است خشک کنید اما نکته قابل توجه این است که از حالت سرد آن استفاده شود چرا که اگر کوچکترین آثاری از آن لکه بر روی فرش باقی مانده باشد با حالت داغ سشوار بیشتر جذب فرش می شود و بر روی آن باقی می ماند. شایان ذکر است چنانچه لکه به هیچ عنوان پاک نشد لازم است با یک شخص که در این زمینه مهارت و تخصص دارد مشورت کرد و  سپس به قالیشویی معتبر( قالیشویی فرش قرمز در خدمت شماست) رجوع کرد و از خدمات بسیار عالی و بی سابقه آنها بهره جست.

پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش

نحوه ی پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش

راهکار پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش

جهت پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش، مخصوصا اگر مربوط به قسمتی از خانه باشد که رفت و آمد در آن قسمت زیاد است، دو موضوع مطرح است، یا می توان الیافی که سوخته اند را جایگزین کرد یا لکه ی سوختگی را پاک نمود. برای پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش راهکارهای مختلفی وجود دارند از قبیل:
۱- در این روش به موادی مانند: قیچی، رزین فرش، سنباده، محلول تمیز کننده که به نسبت ۱ به ۱۰ آب هیدروژنه و آب دارد، انبرک، کاغذ، کتاب بزرگ و سنگین و شانه ی دندانه بلند نیاز است. برای این کار در ابتدا باید روی محل سوخته شده را سنباده بکشید. اثراتی که در نتیجه ی این کار انجام می شود را جارو بکشید. سپس فیبرهایی که سوخته شده اند را تا هر اندازه که ممکن است ببرید و در حین انجام آن با جاروبرقی جای آن را پاک کنید. قسمت های باقیمانده را با محلولی که از قبل تهیه شده و با کمک دستمال روی آن بکشید، بعد از این کار، محدوده ی مورد نظر را آب کشیده و با دستمال به سرعت خشک کنید. وقتی تا اینجا پیش بروید با دو حالت روبرو می شوید:
الف- یا هیچ اثری از سوختگی نیست و یا قابل دیدن نیست، در نتیجه هیچ کار دیگری جهت پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش نیاز به انجام نیست.
ب- سوراخی که جای سیگار روی فرش ایجاد کرده را کاملا می¬توان دید.

شیوه ی پاک کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش که قابل دیدن است:

اگر سوراخ خیلی بزرگ بود، باید به قالیشویی تحویل دهید تا توسط کارشناسان فرش ترمیم شود ولی اگر کوچک بود می توان از الیاف قسمت های دیگر یا حتی الیاف کنار خود سوراخ برای پوشاندن آن استفاده کرد. برای اینکار الیاف بلند را کاملا داخل سوراخ برده و از رزین فرش برای چسباندن آنها استفاده کنید، در نهایت یک کتاب بزرگ و سنگین روی آن گذاشته تا کاملا خشک شود، و با شانه های بلند الیاف فرش را مرتب کنید.
در نهایت توجه داشته باشید که طبق آنچه بیان شد، اگر جای سوختگی خیلی زیاد بود، حتما به قالیشویی تحویل بدهید و حتما در خانه بر روی فرش پارچه پهن کنید تا در صورت افتادن سیگار به فرش آسیبی وارد نشود ولی جانب احتیاط این است تا در محیطی که فرش پهن شده است، اصلا سیگار نکشید. در برخی موارد حتی جای سوراخ را عوض می کنند تا هزینه ی تعمیر فرش را نپردازند. در هر صورت اگر این سانحه رخ داد و نسبت به راهکار گفته شده اطمینان خاطر ندارید، حتما به قالیشویی تحویل دهید.

 

برای ثبت سفارش با قالیشویی شاهی تماس بگیرید

 ‎۲۲۵۲۵‎۴۵۵

پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش

راه های مؤثر پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش کدامند؟

آشنایی با انواع روش های پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش

۱- برای پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش به موادی مانند یخ، پارچه ی تمیز، دستمال الکلی، محلول شوینده، شامپو فرش، سرکه ی سفید و آمونیاک نیاز است. قبل از شروع هر کاری، باید لکه ی شکلات را بردارید زیرا نباید به بافت فرش نفوذ کند و خشک گردد. بدین منظور در ابتدا باید با وسیله ای که زیاد تیز نباشد، مانند ته قاشق، شکلات را بردارید، ولی اگر شکلات خیلی نرم بود، از تکه یخ و پارچه استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد شکلات را پاک کنید. چون شکلات ها حاوی مقداری چربی نیز هستند، بعد از این مرحله باید از دستمال های الکلی استفاده کنید. در مرحله ی بعدی شما می بایست محلول شوینده و ۱ چهارم قاشق چای خوری شامپو فرش و آب گرم را مخلوط کرده و روی قسمتی که شکلات ریخته است بریزید و بعد از آن با یک حوله ی خشک محل مورد نظر را خشک نمایید. اگر هنوز هم شکلات باقی مانده بود، یک قاشق چای خوری آمونیاک را داخل فنجان آب گرم ریخته و مخلوط کنید. سپس با زدن یک تکه پارچه ی خیس به درون آن، روی لکه مالیده و با قاشق روی آن بکشید تا لکه کاملا از بین برود. یا اینکه می توانید، سرکه ی سفید را با آب گرم مخلوط و به صورت اسپری رو لکه بپاشید . بعد از آن با یک حوله ی خشک محل مورد نظر را خشک کنید.

۲- روش رایج دیگری که برای پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از محلولی شامل، سه لیوان آب، یک قاشق وایتکس و حدود یک لیوان سرکه ی سفید است که می توانید شامپو فرش هم به آن اضافه کنید یا صبر کنید و بعد از اینکه با محلول محل مورد نظر را شستشو دادید، با آب و شامپو قسمت لک شده توسط شکلات را پاک کنید.

شیوه ی مبتنی بر محلول سازی جهت پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش:

۳- ابتدا باید محلول مورد نظر را یا با ترکیب کردن یک چهارم قاشق چای خوری مایع دستشویی و یک فنجان آب گرم، یا با ترکیب نمودن یک قاشق غذاخوری آمونیاک و یک فنجان آب تهیه کنید، اکنون یکی از این محلول هایی را که ساخته اید روی لکه پاشیده و با دستمال یا اسفنج روی آن بکشید. در مرحله ی آخر باید خود محلول را از روی فرش تمیز کنید. برای انجام این کار پارچه ای را خوب خیس کرده و روی لکه بکشید، و سپس این محل را با یک پارچه ، کاملا خشک کنید. پس از گذشت یک روز، محلی که لکه شده بود را جارو بکشید.
در صورتی که هیچ کدام از روش های بالا برای پاک کردن لکه ی شکلات از روی فرش نتیجه ای در پی نداشت، حتما فرش خود را به قالیشویی تحویل دهید.

 

 

با روش های پاک کردن آدامس از روی فرش آشنا شوید

با روش های پاک کردن آدامس از روی فرش آشنا شوید

روش های پاک کردن آدامس از روی فرش را بیشتر بشناسید

اگر به هر دلیلی آدامس جویده شده به روی فرش افتاد و به آن چسبید، روش های پاک کردن آدامس از روی فرش متنوع هستند که می توانید از آنها کمک بگیرید، فقط نکته ای که باید به آن توجه کنید حفظ خونسردی و سرعت عمل است. این راهکارها را می توان به دو دسته ی: روش های سریع تر و روش های مفصل تر تقسیم نمود که در ابتدا به شرح روش های مفصل تر می پردازیم:

۱- از یک بسته پلاستیک که در آن چندین مکعب یخ ریخته اید استفاده کرده و روی آدامس گذاشته تا یخ بزند و حالت چسبندگی خود را از دست بدهد، ضمن اینکه سبب می شود تا آدامس به عمق فرش نفوذ نکند. سپس، با استفاده از چاقو یا هر وسیله ی نوک تیز دیگری، با دقت تمام آدامس را از روی فرش پاک کنید. در نهایت با محلول پاک کننده، سرکه و دستمال کاملا محل را پاکسازی کرده و آن را آب کشید تا به طور کامل اثر آدامس از روی فرش از بین برود.
۲- از آنجایی که در این روش از روغن استفاده می گردد، نحوه ی پاک کردن آدامس از روی فرش با استفاده از آن مقداری تفاوت دارد زیرا همه نوع روغنی را نمی توان به کار گرفت، لذا شما بایستی از روغن اکالیپتوس، روغن زیتون یا کره ی بادام زمینی استفاده کنید که مطمئن باشید به بافت فرش آسیبی وارد نمی کنند. روغن باعث می شود تا آدامس نازک شده و راحت تر پاک شود. پس از آن باید خود روغن را از روی فرش پاک کنید. پس برای استفاده از روغن از یک پارچه کمک بگیرید زیرا نباید روغن را به صورت مستقیم استفاده کنید، بعد از آن از تیزی استفاده کنید. و در نهایت محل را با آب بشویید تا هیچ اثری باقی نماند.
۳- از حلال ها و پاک کننده ها هم می توانید بعد از اینکه آنها را داخل آب پاش ریختید، به صورت اسپری، برای از بین بردن آدامس استفاده کنید. برای این کار بسته به اینکه ضخامت آدامس چقدر باشد، بین ۵ تا ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا محلول روی آدامس بماند، سپس از یک تیزی استفاده کرده تا آدامس را پاک کنید و در نهایت نیز محل لکه را آبکشی کنید.

 

روش های پاک کردن آدامس از روی فرش به شکلی سریع تر

۱- سفیده ی تخم مرغ را روی آدامس چسبیده به فرش بریزید. پس از گذشت چند دقیقه، می توانید به آرامی آدامس را از روی فرش پاک کنید.
۲- از شکلاتی که با حرارت آب کرده اید روی آدامس بمالید. این کار سبب می شود تا شکلات، قسمت های تکه شده ی آدامس را در خود حل سازد که پس از آن با شانه کردن به راحتی جدا می شود.
۳- استفاده از مایونز نیز، از دسته روش های پاک کردن آدامس از روی فرش می باشد که آن را نرم کرده و به راحتی جدا می شود.
۴- از سرکه، بخصوص سرکه ای که داغ کرده باشید، می توانید جهت حل کردن آدامس استفاده کنید.
۵- به کمک آبلیمو، آدامس را نرم کنید تا به راحتی کنده شود.
۶- اگر آدامس روی فرش پخش شده بود، اول مایع ظرفشویی و بعد نمک روی آن بریزید و در نهایت با هر وسیله ی نوک تیز آدامس را جدا کنید.
با انجام این روش ها می توانید آدامس را از روی فرش به راحتی پاک کنید ولی اگر به هیچ وجه پاک نشد حتما به قالیشویی تحویل دهید.